فیس بوک باشگاه عقیقتویتر باشگاه عقیقباشگاه عقیق در یوتوبباشگاه عقیق در فلیکرجستجو در سایتتالار گفتگوی اسبجامعه عاشقان اسبراهنمای سایت

khadamattarinhahorseslist kashehseilamiregister
Please wait while JT SlideShow is loading images...
پریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینوپریمو والنتینو

نام اسب: پریمو والنتینو          جنسیت: سیلمی          نام پدر: پریمو دُمینی          نام مادر: دُرُسا بروک


نژاد اسب: تروبرد وارداتی          نام مالک: باشگاه سوارکاری عقیق          شجره: کلیک کنید

 

پریمو والنتینو
پریمو والنتینو در سال ١٩٩٧ در هرت فورد شایر ایرلند در فارم پندلی بدنیا آمد . مادر او بنام دُرُساتیابروک زاده سیلمی بزرگ دنیا یعنی دنسینگ بریو بود. در یکی از مقالات راجب تولیدات دنسینگ بریو گفته شده که دنسینگ بریو در طول ٥ فصلی که در انگلستان به عنوان سیلمی فعال بود مادیانهایی را تولید کرد که هم توانستند قهرمان استیک شوند و هم مادیانهای تولیدی بسیار خوبی باشند.
پدراو بنام پریمو دُمينی تقریبا تمام جامهایی را که در بخش سرعت در ایرلند و انگلستان برگزار شده بود درو کرده بود. او در حال حاضر ٤٠ کره ثبت شده با ریت بالای ١٠٠ دارد که از معروفترین آنها میتوان به امپریال دنسر ، ماين ، فرست ترامپ و پریمو والنتینو اشاره کرد.
پریمو والنتینو در سن ٢ سالگی استعدادهای خود را به عنوان یک اسب سرعتی به همه ثابت کرد. او توانست در ٥ مسابقه پیاپی در مسافت ٦ فورلانگ ( ١٢٠٠ متر ) به قهرمانی برسد. که در پنجمین قهرمانیش اسب قهرمانی بنام فاس را شکست داد . اسب فاس در حال حاضر سیلمی بوده و مادیانی بنام سان گرل از او در ایران کورس داد. جالب اینکه در همان کورس اسب برنشتین ( پدر پاتریشن ) نیز حضور داشت که بنا به دلایلی از کورس امتناع کرد.
خواهر پریمو با نام دوراکارینگتون پس از کسب ٤٧٠٠٠ پوند جایزه و ریت ١٠٨ در سال ٢٠٠٢ کار خود را به عنوان یک مادیان تولیدی آغاز کرد. در حال حاضر یک کره با ریت ١٠٤ از سیلمی کیپ کراس بنام جولیناس دارد.
سیلمی پریمووالنتینو در سال ٢٠٠٢ کار خود را به عنوان سیلمی در انگلستان شروع کرد. حاصل این فعالیت او تولید ٢٥ کره با ریت ٧٠ به بالا است که از این حیث در بین سیلمیهای وارداتی به ایران یک استثنا است.
در طول دوران کشش مادیانهای تولیدی خوبی از نسل سیلمیهای بزرگ دنیا به مانند فایری کینگ ، دانهیل ، سادلرزولز و سابرهیل با این سیلمی کشش کردند که نوه سابرهیل را بنام پرشین گلد در گروه یک تروبردهای ایران دیدیم.

پریمو دُمینی، پدر پریمو والنتینو